Το Tronic.gr σας παρουσιάζει το Lenovo ThinkPad X201i, ένα compact refurbished laptop 12,1 ιντσών που αποτελεί πρακτική και οικονομική λύση για βασική καθημερινή χρήση. Είναι κατάλληλο για χρήστες που θέλουν ένα μικρό και φορητό σύστημα για απλές εργασίες γραφείου, internet και ελαφριά επαγγελματική αξιοποίηση.
Το ThinkPad X201i ταιριάζει σε έγγραφα, email, πλοήγηση στο internet, τηλεργασία χαμηλών απαιτήσεων και χρήση ως δεύτερο ή βοηθητικό laptop. Λόγω της παλαιότερης πλατφόρμας του, περιγράφεται σωστά ως λύση για βασικές ανάγκες και όχι για σύγχρονες βαριές εφαρμογές.
Διαθέτει επεξεργαστή Intel® Core™ i3-370M, μνήμη 4 GB DDR3, δίσκο 120 GB SSD και ενσωματωμένα γραφικά Intel HD Graphics, ώστε να προσφέρει γρήγορη εκκίνηση και ικανοποιητική απόκριση στις απλές καθημερινές εργασίες. Η αντιθαμβωτική οθόνη 12,1" και οι συνδέσεις VGA, Card Reader, USB 2.0 και Wireless LAN καλύπτουν τις βασικές ανάγκες φορητής χρήσης και συνδεσιμότητας.
Διατίθεται με Windows 10 Pro 64bit και εγγύηση 2 ετών καλής λειτουργίας. Σημαντικό: το συγκεκριμένο laptop προσφέρεται χωρίς μπαταρία, κάτι που πρέπει να ληφθεί υπόψη πριν την αγορά.
| Τεχνικά Χαρακτηριστικά | |
| Κατασκευαστής | Lenovo |
| Μοντέλο | Thinkpad x201i |
| Κατάσταση | Προϊόν εταιρικής αναβάθμισης |
| Λειτουργικό σύστημα | Windows 10 64 bit |
| Επεξεργαστής | Intel® Core™ i3-370M |
| Μνήμη | 4 GB DDR3 (Max Supported 8 GB RAM) |
| Οθόνη | Αντιθαμβωτική οθόνη 12,1" |
| Γραφικά | Intel HD Graphics |
| Αποθηκευτικός χώρος | 120 GB SSD |
| Πολυμέσα | ενσωματωμένα ηχεία, μικρόφωνο |
| Μέσα επικοινωνίας | VGA, Card-Reader ,USB 2.0,Wireless LAN |
| Δυνατότητες | Επαγγελματική χρήση |
| Εγγύηση | 2 έτη |
.png)







